Budownictwo Wiadomości branżowe

W Trójmieście wyrośnie nowy google?

Już niebawem pomorskie firmy będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie. W Olivia Gate – pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre, swój oddział otworzy firma AIP Business Link. AIP BL to specjalistyczny program


Już niebawem pomorskie firmy będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie. W Olivia Gate – pierwszym budynku centrum biurowego Olivia Business Centre, swój oddział otworzy firma AIP Business Link. AIP BL to specjalistyczny program umożliwiający rozwój firm do skali globalnej. Swoje przedstawicielstwa posiada też w Dolinie Krzemowej, Chinach i Wielkiej Brytanii.

- Współpracujemy z wieloma organizacjami skupiającymi przedsiębiorców na całym świecie, po to, aby firmy, które działają w ramach AIP BL mogły stać się drugim Skypem czy googlem… Mam nadzieje, że uda się nam stworzyć taką firmę właśnie w Gdańskumówi Mariusz Turski, wiceprezes Polska Przedsiębiorcza, której częścią jest projekt AIP Business Link.

AIP Business Link to sieć najnowocześniejszych globalnie centrów wspierających rozwój 1000 najlepszych startup’ów w Polsce. Nasza oferta oparta jest na trzech filarach: usługi, społeczność i edukacja, które wspólnie tworzą unikalny na europejskim rynku ekosystem, umożliwiający firmom dynamiczny rozwój. Naszym klientom udostępniamy kompleksowe usługi, pozwalające na proste i efektywne prowadzenie firmy z dowolnego miejsca na świecie, w komfortowej ergonomicznie zaprojektowanej przestrzeni. Zapewniamy też nowoczesne sale konferencyjne, zapleczem multimedialne oraz przestrzenie networkingowe, a także liczne szkolenia, warsztaty oraz wszelkie formy doradztwa (coaching, mentoring) dostosowane do poziomu zaawansowania firmy.

Oddziały AIP Business Link znajdują się jeszcze w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu oraz we wspomnianych wcześniej USA, Chinach i Wielkiej Brytanii. Gdański oddział firmy zlokalizowany w Olivia Gate będzie miał 500 mkw. powierzchni. Będzie to miejsce pracy i spotkań dla 120 innowacyjnych firm z całej Polski ale głównie z Pomorza. Oddziały AIP Business Link na terenie całej Polski mieszczą się zawsze w najwyższej klasy budynkach. - Zależy nam na prestiżowych i dobrze skomunikowanych miejscach, na dostępie do najlepszych polskich firm i specjalistówdodaje Mariusz Turski.

Oprócz AIP BL, firma Polska Przedsiębiorcza prowadzi również Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – największą sieć inkubatorów w Europie, dzięki której wypuszczono na rynek około 5000 firm. Posiadamy również największy w tej części Europy fundusz seedowy inwestujący w polskie start-upy. W Polsce posiada obecnie 50 takich inwestycji.


Informacje dodatkowe
Olivia Business Centre to wielofunkcyjne centrum biznesowe, z dominującą funkcją biurową, zlokalizowane w centrum aglomeracji trójmiejskiej. Pierwszy (ukończony już) budynek – Olivia Gate, wraz z kolejnymi – Olivia Point i Olivia Tower - utworzy wewnętrzny plac z dwiema fontannami, ławeczkami oraz starannie zaplanowaną zielenią. Ma to być przestrzeń odpoczynku, zarówno dla pracowników, jak i mieszkańców Gdańska.
Docelowo, na terenie o powierzchni 3,5 ha powstanie 120 tys. m.kw. powierzchni użytkowej (w tym 12 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej), z dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Najniższy budynek będzie miał 7 kondygnacji, a najwyższy 14.
Projekt architektoniczny Olivia Business  Centre opracowało renomowane biuro architektoniczne Konior&Partners, które zaprojektowało m.in. kilka dużych parków biurowych w Warszawie.
Inwestorem Olivia Business Centre jest Maciej Grabski, współtwórca Wirtualnej Polski. Obecnie wyszukuje on i wspiera innowacyjne pomysły biznesowe jako prezes Business Angel Seedfund (BAS). Za organizację procesu inwestycyjnego oraz komercjalizację centrum odpowiedzialna jest gdańska firma TPS.

A to już wiesz?  Dekoral ? marka z wysoką reputacją

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy