Dom Mieszkanie

Meble w włoskim stylu

Białe mebelki, bardzo lekkie, często z wplecionymi ażurami. Takie meble są ładne i pięknie się prezentują w niejednej kuchni. Jedyna wada to kurz na kratkach w meblach ażurowych. Jednak można się go pozbyć, ścierając co jakiś czas te kratki w miarę możliwości czy pryskając pomiędzy nie jakimś wodą ? jednak nie za często, aby meble nie nasiąkały wodą.

Włoskie mebelki nie tylko doskonale prezentują się w kuchni, ale także w jadalni oraz w salonie. Mogą ozdobić przestrzenie domowe i służyć długo, ponieważ zwykle takie meble są z drewna. Przykład mebli włoskich do salonu: okrągły, biały stół, witryna na naczynia takie jak talerze, kubki, dzbanki. Wokoło stołu białe krzesła, drewniane lub metalowe. Oparcie w drewnianych może być zwykłe lub ażurowe, ładnie wygięte pod plecy. Do takiego kompletu dobrze będą się też prezentować fotele wiklinowe lub rattanowe.

Przykład mebli włoskich do kuchni: meble białe, mogą być dość wysokie, lub tylko zakończone blatem, a osobno jakaś witryna na naczynia. W kuchnia w stylu włoskim może być też murowana z cegieł, lub z bloczków, i oklejona płytkami klinkierowymi. We wnętrzu kosze na przedmioty kuchenne, lub szuflady, albo też fronty ażurowe. Takie połączenie cegły z białym ażurem da wrażenie lekkości i finezji.

Włoskie meble do sypialni czy raczej styl włoski: białe łoże, dwie małe szafeczki z ładnymi gałkami, szafa z ażurowym frontem, lub żłobionym w finezyjne wzory. Takie meble doskonale prezentują się na ciemnych panelach podłogowych czy na ciemnych płytkach ceramicznych.

Salon: sofa ? obowiązkowo. Lub, zamiast sofy, lekkie meble rattanowe czy wiklinowe, np. fotel plus sofka, jakby ławeczka do siedzenia. Palmy w salonie. Stolik kwadratowy lub okrągły mały stoliczek, albo owalny. Każdy z nich będzie pasował do takiego wnętrza. Ściany raczej w kolorze białym, ewentualnie ecri, albo niebieskie czy jasno zielone. Wielbiciele wszelkich odcieni szarości mogą zdecydować się na granit gdzieniegdzie, jednak cała granitowa ściana wygląda już zbyt ciężko.

Styl włoski jest lekki, zarówno pod względem formy jak i kolorystycznie. Napawa optymizmem, ale nie przytłacza. Domy urządzone w stylu włoskim są bardzo przyjemne i molo spędza się w nich czas.
mks

hastagi na stronie:

#meble w stylu glamour #białe meble do sypialni #styl glamour we wnętrzach #kuchnie w stylu włoskim #salon w stylu glamour #sypialnia w stylu glamour #włoski styl w domu #białe meble do salonu #krzesła ażurowe #białe sypialnie #styl włoski wnętrza #wnetrza w stylu glamour #meble glamour #domy w stylu hiszpańskim #fotel wiklinowy biały #mieszkanie glamour #wnętrze w stylu glamour

Similar Posts