Dom Mieszkanie

Meble w włoskim stylu

Białe mebelki, bardzo lekkie, często z wplecionymi ażurami. Takie meble są ładne i pięknie się prezentują w niejednej kuchni. Jedyna wada to kurz na kratkach

Białe mebelki, bardzo lekkie, często z wplecionymi ażurami. Takie meble są ładne i pięknie się prezentują w niejednej kuchni. Jedyna wada to kurz na kratkach w meblach ażurowych. Jednak można się go pozbyć, ścierając co jakiś czas te kratki w miarę możliwości czy pryskając pomiędzy nie jakimś wodą ? jednak nie za często, aby meble nie nasiąkały wodą.

Włoskie mebelki nie tylko doskonale prezentują się w kuchni, ale także w jadalni oraz w salonie. Mogą ozdobić przestrzenie domowe i służyć długo, ponieważ zwykle takie meble są z drewna. Przykład mebli włoskich do salonu: okrągły, biały stół, witryna na naczynia takie jak talerze, kubki, dzbanki. Wokoło stołu białe krzesła, drewniane lub metalowe. Oparcie w drewnianych może być zwykłe lub ażurowe, ładnie wygięte pod plecy. Do takiego kompletu dobrze będą się też prezentować fotele wiklinowe lub rattanowe.

Przykład mebli włoskich do kuchni: meble białe, mogą być dość wysokie, lub tylko zakończone blatem, a osobno jakaś witryna na naczynia. W kuchnia w stylu włoskim może być też murowana z cegieł, lub z bloczków, i oklejona płytkami klinkierowymi. We wnętrzu kosze na przedmioty kuchenne, lub szuflady, albo też fronty ażurowe. Takie połączenie cegły z białym ażurem da wrażenie lekkości i finezji.

Włoskie meble do sypialni czy raczej styl włoski: białe łoże, dwie małe szafeczki z ładnymi gałkami, szafa z ażurowym frontem, lub żłobionym w finezyjne wzory. Takie meble doskonale prezentują się na ciemnych panelach podłogowych czy na ciemnych płytkach ceramicznych.

Salon: sofa ? obowiązkowo. Lub, zamiast sofy, lekkie meble rattanowe czy wiklinowe, np. fotel plus sofka, jakby ławeczka do siedzenia. Palmy w salonie. Stolik kwadratowy lub okrągły mały stoliczek, albo owalny. Każdy z nich będzie pasował do takiego wnętrza. Ściany raczej w kolorze białym, ewentualnie ecri, albo niebieskie czy jasno zielone. Wielbiciele wszelkich odcieni szarości mogą zdecydować się na granit gdzieniegdzie, jednak cała granitowa ściana wygląda już zbyt ciężko.

A to już wiesz?  Dozowanie paliwa i powietrza do spalania

Styl włoski jest lekki, zarówno pod względem formy jak i kolorystycznie. Napawa optymizmem, ale nie przytłacza. Domy urządzone w stylu włoskim są bardzo przyjemne i molo spędza się w nich czas.
mks

hastagi na stronie:

#meble w stylu glamour #białe meble do sypialni #styl glamour we wnętrzach #kuchnie w stylu włoskim #salon w stylu glamour #sypialnia w stylu glamour #włoski styl w domu #białe meble do salonu #krzesła ażurowe #białe sypialnie #styl włoski wnętrza #wnetrza w stylu glamour #meble glamour #domy w stylu hiszpańskim #fotel wiklinowy biały #mieszkanie glamour #wnętrze w stylu glamour

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy