Ogród

Jak kosić trawę?

Jeżeli masz piękny trawnik i w miarę prosty teren, nie ma przeciwwskazań, abyś kosił trawę kosiarką, którą jeździsz po posesji. Pamiętaj jednak, ze są takie

Jeżeli masz piękny trawnik i w miarę prosty teren, nie ma przeciwwskazań, abyś kosił trawę kosiarką, którą jeździsz po posesji.

Pamiętaj jednak, ze są takie miejsca, do których kosiarką na kółkach nie dotrzesz. Wtedy z pomocą może przyjść inne urządzenie: kosiarka która trzymasz w rękach,w powietrzu i w tek sposób kosisz trawę w niedostępnych dla innego urządzenia, miejscach.

Jak kosić trawę?

Jednak nie zawsze trawę możesz kosić za pomocą kosiarki na wózku. Jeśli nie masz typowego trawnika, ale wielką trawę, która sięga niemal do kolan, być może warto użyć kosy. Jednak, rzadko kiedy używa się już kosy. Poza tym, jeśli nie potrafisz jej używać, lepiej nie bierz się za koszenie trawy kosą. Na nierównym terenie być może pomocna okaże się właśnie ten drugi rodzaj kosiarki o której pisałam, a którą trzyma się w ręku. Tak np. koszą trawę na terenach parków w miastach. Na pewno to nieraz widziałeś, kiedy ktoś kosi trawę głośnym urządzeniem, a trawa rozpryskuje się na boki, ładnie pachnąc. Taki sposób koszenia pozostawia Ci jednak potem jeszcze zbieranie czy grabienie tej trawy.

Jeśli masz równą powierzchnię, kosiarka na kółkach jest naprawdę dobra. Oprócz tego, że ładnie kosi trawę, to jeszcze nie pozostawia Ci jej do sprzątania, ponieważ najczęściej zawiera zbiorniczek, do którego wlatuje ta, która jest skoszona.

Oczywiście, trawnik możesz kosić też małym pojazdem, czymś w rodzaju traktorka, na którym się siedzi i jeździ po trawniku. Jest to także bardzo dobry sposób koszenie trawy, który bywa używany n większych powierzchniach. Jednak na małych podwórkach także można zobaczyć jeżdżących po trawie panów, którzy koszą trawnik.

Czy warto kosić trawę? Owszem, jeśli chcesz mieć ładny trawnik, piękną zieloną trawkę przed domem ? powinieneś kosić trawę co jakiś czas. Niektórzy robią to co tydzień, inni co dwa tygodnie. Czasami koszenie trawy bywa nawet uciążliwe dla sąsiadów, którzy słyszą tylko buczenie urządzeń do koszenia trawników. Nieraz jest to naprawdę irytujące, zwłaszcza, jeśli sąsiad kosi trawę w sobotę czy w niedzielę, kiedy Ty właśnie chcesz sobie posiedzieć w spokoju na ogrodzie czy popracować w nim, ale w ciszy i w spokoju.

Bardzo irytujący jest hałas dla osób, które przyjechały na wieś, aby odpocząć, tymczasem słyszą tylko hałasujące kosiarki. Najlepszym sposobem jest umówienie się z sąsiadem, ze w danym dniu kosicie swoje trawniki. Wtedy przynajmniej zostaną one skoszone w ciągu jednego dnia, w tym samym czasie, i nie będziecie musieli przez kolejne dwa tygodnie słuchać buczenia kolejnych kosiarek w ogródkach. Można nawet z wieloma sąsiadami ustalić dzień koszenia trawników. Jak przekonać do tego innych? Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, bo oni także mają dosyć buczenia innych kosiarek, ustawicznie, ponieważ zwykle jest tak, że kiedy sąsiad z jednej strony przestanie kosić, zaczyna to robić drugi i tak w kółko. Dzień koszenia będzie dniem wielkiego hałasu, ale za to później, dzięki temu będzie cudowna cisza, także w weekendy, oraz… piękna zielona trawka.
ika

hastagi na stronie:

#jak kosić trawę #jak kosic kosa #koszenie trawy kosa #jak kosic trawe kosą #sposoby koszenia trawy #koszenie trawy w niedziele #kiedy najlepiej kosić trawę #trawa której nie trzeba kosic #kiedy kosić trawę #jak sie kosi kosą

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy