Budownictwo Dom

Dom w stylu włoskim

Włoskie domy są bardzo piękne, stylowe i mocne. Budowane z kamienia, zwykle w wysoka podmurówką, która zwęża się lekko ku górze, o kształcie trapezu. Sam

Włoskie domy są bardzo piękne, stylowe i mocne. Budowane z kamienia, zwykle w wysoka podmurówką, która zwęża się lekko ku górze, o kształcie trapezu. Sam włoski dom ma spełniać ważna zadania: trzeba w nim żyć a także chronić się przed upałami. Domy we Włoszech są wyposażone w okiennice, często mają tez dołączone ponad oknami markizy.

Włoski dom, z kamienia, z cegły. Nie z drewna. Właściwie we Włoszech nie ma domów drewnianych. Domy są wysokie, piętrowe. Mają monumentalne okna, które latem przymyka się z zewnątrz wielkimi okiennicami. Domy są zwykle w otoczeniu pięknych ogrodów czy winnic. Już sam ten widok jest radosny dla serca i dla oka. Kiedy jeszcze dodamy do tego plantacje winogron czy śmiejące się twarze słoneczników ? nie chce się umierać nawet najbardziej cierpiącemu.

Włochy to radosny i ciepły kraj. Jednak zimą w domach nie jest zbyt ciepło. Włosi bowiem nie ocieplają swoich domów. Po prostu pozostawiają je w takim stanie. Wymurowane, bez ocieplenia, bez wierzchniej warstwy tynku. Jednak wyglądają naprawdę dobrze i niczego im nie brakuje. Zima we Włoszech na szczęście jest łagodna, więc jeśli ktoś marznie w niedogrzanym włoskim domu, to i tak ma więcej lata w roku i ciepła, niż zimy.

Domy na wsi czy na plantacji, ma w otoczeniu inne budynki. Budynki gospodarcze nie wyglądają gorzej niż domy.
mks

hastagi na stronie:

#domy w stylu włoskim #dom w stylu włoskim #mieszkanie w stylu włoskim #domy w stylu wloskim #domy włoskie #włoskie domy #projekty domów w stylu włoskim #projekty domów włoskich #kuchnia w stylu włoskim #dom z kamienia i drewna #domy z kamienia i drewna #domy z kamienia #projekty domów w stylu hiszpańskim #styl włoski dom #projekty domow w stylu wloskim #projekty domów styl włoski #włoskie projekty domów #wloskie domy #DOM STYL WŁOSKI #mieszkanie w stylu wloskim #willa w stylu włoskim #domy wloskie #pokój w stylu włoskim #domy z kamienia projekty

A to już wiesz?  Administracja publiczna nie musi oszczędzać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy