Ogród

Zadbane podwórko

Co zrobić, aby podwórko na którym jest Twój dom było jak najlepiej zagospodarowane i jak najładniejsze? Po pierwsze, musisz zacząć o nie dbać. Często sobie

Co zrobić, aby podwórko na którym jest Twój dom było jak najlepiej zagospodarowane i jak najładniejsze? Po pierwsze, musisz zacząć o nie dbać.

Często sobie wmawiamy, że nie mamy czasu ani siły, a nieraz ochoty, na to, aby sprzątać na podwórku, aby sadzić kwiaty czy pielęgnować trawnik. Tymczasem, nieraz wystarczy trochę samozaparcia i odrobina wysiłku, a wszystko idealnie się uda. Co zatem można robić, aby upiększyć podwórko?

030608.JPG

Po pierwsze, posprzątajmy podwórko. Czasami koło domu jest bałagan. Leżą spadające z drzew gałęzie, być może zalegają jakieś śmieci czy inne przedmioty, na które zabrakło miejsca w piwnicy czy na strychu, a które odłożyliśmy za zewnątrz, w przekonaniu, że zrobimy coś z tym. Tymczasem, przedmioty te leżą i nie ma z nich żadnego pożytku, a tylko odstraszają swoim wyglądem. Pozbądź się tych rzeczy i oczyść podwórko.

Kolejnym zabiegiem jest zasianie trawy, jeśli jeszcze jej nie masz. Na trawę będziesz musiał jakiś czas zaczekać, jednak warto. Kiedy mamy trawnik przed domem, stajemy się większymi optymistami. Taka zielona rzecz, żywa roślinka, bardzo nas cieszy. Poza tym, kolor zielony uspokaja.

Zanim zasiejesz trawę, zaplanuj miejsce, w którym będziesz miała ogródek warzywny, a w którym ogródek kwiatowy. Tuż przed domem, być może w pobliżu trawnik, a przygotuj miejsce na ogród kwiatowy, natomiast nieco dalej zaplanuj ten na warzywa. Ogródek kwiatowy możesz odgrodzić pod pozostałej części małym płotkiem lub ładnymi kamyczkami, albo możesz nie odgradzać go wcale.

Pamiętaj, że trzeba odrobinę cierpliwości, aby zaczekać na pojawienie się zasianych roślinek. Kiedy zrobisz już to wszystko i będziesz mieć ładny ogródek koło domu, możesz spokojnie usiąść w nim i poczytać ciekawą książkę. Nie zapomnij też od czasu do czasu skosić trawnik, aby rósł pięknie i aby był jak miękki dywan.
ika

A to już wiesz?  Już za kilka tygodni nadejdzie pracowity okres dla wszystkich ogrodników

hastagi na stronie:

#jak zagospodarować podwórko #jak urzadzic podworko #aranżacje podwórka #aranzacja podworka #jak urzadzic ogrod przed domem #jak urządzić ogród zdjęcia #ładne podwórko #jak urządzic ogród przed domem zdjecia #jak zagospodarowac ogród #ogród warzywny projekt #aranżacja ogrodu przed domem #ogród przed domem galeria #ładny ogród galeria #jak zrobić ładny ogród #jak zagospodarować ogród przed domem #urządzanie podwórka #ładny ogród zdjęcia #aranżacje przed domem #ładne ogrody zdjecia #jak zrobic piekny ogród #aranżacje podwórek #jak urzadzić ogród #podwórko aranżacje #aranżacja przed domem #jak zrobic kanalizacje #ogród przed domem zdjęcia #zadbane podwórko #ładnie przed domem #ładne ogrody #jak zrobić ogród przed domem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy