Budownictwo Wiadomości branżowe

PPG Deco Polska jeszcze silniejsze

Lider na rynku farb i lakierów umacnia swoją pozycję

 

W styczniu zakończył się proces przejmowania firmy Dyrup przez PPG Deco Polska. W jego efekcie marki Bondex oraz Malfarb dołączyły do grona produktów, takich jak Dekoral, Drewnochron, Domalux. Dzięki temu PPG Deco Polska umocniło pozycję lidera na rynku farb i lakierów.

 

W styczniu br. zakończył się proces przejmowania firmy Dyrup Sp. z o. o. przez PPG Deco Polska Sp. z o.o. Połączenie polskich spółek to konsekwencja zakupienia duńskiego przedsiębiorstwa Dyrup A/S przez amerykański koncern PPG Industries. Spółka zza oceanu to globalny lider na rynku farb, lakierów, szkła oraz innych materiałów chemicznych i specjalnych.

W efekcie tych zmian rozbudowane portfolio marek produktowych PPG Deco Polska (w skład którego wchodzą takie brandy, jak Dekoral, Dekoral Professional, Sigma Coatings, Cieszynka, Drewnochron Domalux oraz Domalux Professional) poszerzone zostało o nowe marki: Bondex (lakiery i farby) oraz Malfarb (farby i tynki). Dla PPG oznacza to nie tylko wzmocnienie pozycji lidera na rynku farb i lakierów, ale także poszerzenie oferty produktowej i wejście w nowe obszary rynku. Dla PPG Deco Polska przejęcie firmy Dyrup jest przede wszystkim kolejnym krokiem, dzięki któremu umacniamy naszą pozycję na rynku. Jednocześnie liczymy na to, że za sprawą rozbudowanego portfolio marek uda nam się wkroczyć w obszary, w których nasza obecność była słabsza. Dzięki poszerzeniu oferty o produkty marki Bondex wzmocnimy naszą pozycję w segmencie lakierów premium. Podobnie, nabycie marki Malfarb pozwoli nam jeszcze mocniej zaznaczyć naszą obecność w segmencie tynków dekoracyjnych. To wszystko sprawi, że oferta PPG Deco Polska będzie jeszcze bardziej innowacyjna oraz konkurencyjna ? mówi Sławomir Majchrowski, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny Sprzedaży i Marketingu w PPG Deco Polska.

 

< 233898" >
Źródło Dekoral. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts