Budownictwo Wiadomości branżowe

Otwórz wiośnie drzwi. Classen prezentuje skrzydła drzwiowe z przeszkleniami

Naturalne światło dodaje energii i poprawia samopoczucie. Planując wiosenny remont warto więc pomyśleć o takiej aranżacji wnętrza, która zapewni nam do niego największy dostęp. Jak zatem z pomysłem zaprosić wiosnę do naszych

Naturalne światło dodaje energii i poprawia samopoczucie. Planując wiosenny remont warto więc pomyśleć o takiej aranżacji wnętrza, która zapewni nam do niego największy dostęp. Jak zatem z pomysłem zaprosić wiosnę do naszych domów i mieszkań? Eksperci firmy Classen, renomowanego producenta podłóg i drzwi, polecają skrzydła drzwiowe wewnętrzne z przeszkleniami.

Aranżując wnętrze, warto pamiętać, że źródłem naturalnego światła są nie tylko okna. Mogą je zapewniać również drzwi z przeszkleniami. Dzięki temu możemy optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić mieszkanie. Stolarka drzwiowa z przeszkleniami sprawdza się również w pomieszczeniach biurowych. Naturalne światło poprawia wydajność pracy, zmniejsza stopień zmęczenia wzroku, a także redukuje koszty utrzymania biura. 

W ofercie Classen można znaleźć aż 35 kolekcji skrzydeł drzwiowych wewnętrznych z różnymi rodzajami przeszkleń. W zależności od modelu dostępne są szyby ornamentowe, hartowane bezpieczne mleczne, satynowane o grubości 4 mm i bezpieczne hartowane o grubości 8 mm. Drzwi specjalistyczne przeciwpożarowe, ze względu na swoje właściwości, zawierają szkło o podwyższonej klasie ognioodporności o grubości 15mm dla modelu EI30, a 23 mm dla EI60.

– Aktualnie najczęściej poszukiwanymi modelami są te z przeszkleniami poziomymi, często wąskimi. Takie występują m.in. w kolekcjach Century, Tetyda, Artemida R, Asteria R. To drzwi przeznaczone do nowoczesnych wnętrz, w których gra światłem odgrywa kluczową rolę – mówi Maciej Sporek, Szef Centrum Badawczo-Rozwojowego, Classen – Warto, przy okazji wiosennego remontu, pomyśleć o możliwie największym naświetleniu naszego mieszkania. Wpłynie to niezwykle pozytywnie na nasze samopoczucie i zdrowie.  

W zależności od modelu, Classen oferuje szklenia pionowe (kolekcja Demeter, Discovery), poziome (Tetyda B), kwadratowe (Leda) i o nietypowym kształcie (Retro HR). Tym, którzy na pierwszym miejscu stawiają prywatność , a nie chcą rezygnować ze szkleń, producent poleca drzwi ze szkłem bezpiecznym hartowanym grafitowym z aplikacją (kolekcja Andromeda).

– Nawet takie zapewniające dużą intymność drzwi, dzięki przeszkleniom dają więcej światła w ciągu dnia, a wieczorami sprawiają, że pomieszczenie zyskuje wyjątkowy klimat. Proponowane przez nas rozwiązania sprawią, że wiosna w naszych domach będzie trwała cały rok, a my będziemy tryskać humorem i optymizmem – dodaje Maciej Sporek.

A to już wiesz?  Wyjątkowy klimat domu z bali

 

Skrzydła drzwiowe wewnętrzne z przeszkleniami dostępne są m.in. w RuckZuck, firmowej sieci salonów Classen.

 

# # #

Classen jest wiodącą marką wyrobów drewnianych i drewnopochodnych w Europie. Na polskim rynku firma reprezentowana jest przez spółkę CLASSEN-POL SA, a jej główna siedziba mieści się w Rybniku-Zwonowicach. Szeroka gama produktów firmy obejmuje oprócz paneli podłogowych również drzwi, ościeżnice oraz materiały wykończeniowe.

 

Więcej informacji o firmie Classen można uzyskać pod adresem www.classen.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy