Wiadomości branżowe

KGHM Ecoren właścicielem Centrozłomu Wrocław

KGHM Ecoren stał się już formalnie właścicielem 85 proc. akcji Centrozłomu Wrocław. Zbiorowy odcinek akcji, będący potwierdzeniem finalizacji transakcji, odebrał we wtorek 30 listopada w Ministerstwie Skarbu Państwa zarząd KGHM Ecoren,

KGHM Ecoren stał się już formalnie właścicielem 85 proc. akcji Centrozłomu Wrocław. Zbiorowy odcinek akcji, będący potwierdzeniem finalizacji transakcji, odebrał we wtorek 30 listopada w Ministerstwie Skarbu Państwa zarząd KGHM Ecoren, reprezentowany przez prezesa Janusza Adamczyka i wiceprezes Edytę Kozieł.


W ten sposób zakończony został wielomiesięczny proces prywatyzacji. Gdy pod koniec listopada 2009 roku Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o rozpoczęciu procedury sprzedaży większościowego pakietu akcji Centrozłomu (pozostałe 15 proc. akcji przysługuje pracownikom), na zaproszenie do negocjacji wpłynęło sześć odpowiedzi. Po badaniu Centrozłomu Wrocław, które trwało do 22 stycznia br., resort skarbu rozpoczął rozmowy z firmami zainteresowanymi kupnem akcji. Na początku kwietnia Ecoren uzyskał od MSP wyłączność na negocjacje . Projekt umowy sprzedaży parafowano dnia 26 maja br. a akceptacja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydana 20 października br., umożliwiła Ecorenowi finalizację transakcji – co nastąpiło wczoraj.


Centrozłom Wrocław to prężenie funkcjonująca firma z 60-letnią tradycją. Zajmuje się skupem złomu, dystrybucją wyrobów stalowych i recyklingiem. Dysponuje kilkunastoma oddziałami w 12 miastach, głównie na terenie południowo – zachodniej Polski. W działalność spółki wpisane jest dążenie do realizacji zasady zrównoważonego rozwoju, co jest  bliskie misji KGHM Ecoren, polegającej na zmniejszaniu obciążenia środowiska naturalnego wynikającego z działalności gospodarczej człowieka.


Przejęcie przez nas akcji w Centrozłomie Wrocław jest niezwykle istotne zarówno dla Ecorenu, jak i całej grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź. Inwestycja ta jest elementem naszej strategii związanej z działalnością w branży zagospodarowywania odpadów – mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren. – Należące do Centrozłomu oddziały będą dużym wsparciem dla tworzonej przez nas sieci skupu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Teraz, kiedy zakończyliśmy już wszystkie formalności, możemy się skupić na aktywnym włączaniu spółki w struktury grupy kapitałowej i wdrażaniu w życie biznesowych planów.

A to już wiesz?  Miasto nocą według Xelli

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy