Ściereczki do zadań specjalnych

Sprzątanie nie należy do przyjemnych czynności, jednak jeśli chcemy czuć się w domu komfortowo, musimy poświęcić mu nieco czasu i energii. W jaki sposób sprawić, by porządki były możliwie jak najmniej męczące i czasochłonne?

Zanim zabierzemy się do sprzątania, warto przemyśleć, co pomoże je ułatwić i jakich produktów użyć. By efekt czystości utrzymywał się długo, a same porządki nie były uciążliwe, zadbajmy o wybór odpowiednich środków chemicznych oraz ściereczek.

Na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę preparatów przeznaczonych do usuwania brudu z różnego rodzaju powierzchni. Drewniane meble wyczyścimy przy użyciu specjalnych kremów lub mleczek. Najlepiej, by w swoim składzie miały dodatkowe substancje nabłyszczające i pielęgnujące, na przykład wosk pszczeli. Do powierzchni odpornych na działanie wody można wykorzystać środki wielofunkcyjne. Do szyb i luster użyjmy specjalnego płynu i ściereczki, najlepiej z irchy. Jeśli to możliwe, w przypadku lekkich zabrudzeń ograniczmy użycie detergentów ? substancje chemiczne mogą być przyczyną uczuleń. Warto zatem pamiętać o zakładaniu rękawiczek. W ten sposób ograniczymy szkodliwe działanie detergentów na delikatną skórę dłoni.

Do wycierania kurzu warto użyć ściereczki z mikrofibry ? sprawdza się ona w tym celu bardzo dobrze, ponieważ posiada właściwości antystatyczne, przyciąga i zbiera kurz, jednocześnie zapobiegając jego szybkiemu osiadaniu. Dodatkowo ściereczka tego typu nie zostawia pyłków, smug oraz nie wymaga użycia detergentów. Jeśli lekko ją zmoczymy, usuniemy kurz dokładniej i zapobiegniemy wzbiciu się go w powietrze.

W miejscach, w których szczególnie licznie gromadzą się bakterie, jak przy kuchennym zlewie, w łazience czy toalecie, warto używać ściereczek posiadających właściwości antybakteryjne. ?Ciekawym rozwiązaniem są ściereczki, które zawierają w swoich włóknach jony srebra. Używa się ich na mokro ? jony srebra aktywują się i działają pod wpływem wody, zapobiegając namnażaniu się bakterii. To sprawia, że ściereczka przez długi czas pozostaje higieniczna i nie ma przykrego zapachu? ? radzi ekspert marki Paclan.

Przy myciu podłóg najlepiej sprawdzi się mop lub ścierka ? warto zaopatrzyć się w odpowiednio chłonną i wytrzymałą, wykonaną z wysokiej jakości tkaniny. Tylko taki produkt zapobiegnie pozostawaniu na czyszczonej powierzchni nitek oraz pyłków.

Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z produktów wysokiej jakości, sprzątanie nie będzie wymagało dużego nakładu sił oraz pieniędzy. Oszczędzimy również czas, który można spożytkować w przyjemniejszy sposób ? odpoczywając w lśniących czterech kątach.

0 0 vote
Article Rating

Related posts

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Top
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x