Budownictwo

Już teraz pomyślmy o zimowych rachunkach

W budynkach mieszkalnych, w których znajduje się garaż podziemny lub piwnica, nieizolowany strop już wkrótce stanie się przyczyną wychłodzenia pomieszczeń znajdujących się na wyższych kondygnacjach.

W budynkach mieszkalnych, w których znajduje się garaż podziemny lub piwnica, nieizolowany strop już wkrótce stanie się przyczyną wychłodzenia pomieszczeń znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Nie pozostanie to bez wpływu na koszty ogrzewania.

Zagadnienie ocieplania garaży dotyczy w równym stopniu budynków użyteczności publicznej, domów wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych, w których pomieszczenia użytkowe znajdują się bezpośrednio nad pomieszczeniami podziemnymi.

YTONG_MULTIPOR_Kielce_29Konstrukcję stropu w garażach podziemnych ocieplamy głównie ze względu na pomieszczenia znajdujące się powyżej. Warstwa izolacji termicznej od stropu zapobiega wymianie wyższej temperatury z wyższych kondygnacji budynku z niską temperaturą, jaka panuje w podziemiu – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager Xella Polska. – Ta druga wynika przede wszystkim z niskiej temperatury gruntu oraz braku dostępu promieni słonecznych z zewnątrz.

Firma Xella przeprowadziła na budowie obiektu mieszkalno-usługowego szkolenie z docieplania stropu garażu podziemnego bloczkami YTONG MULTIPOR. Dla inwestora tego obiektu, firmy WOLBUD z Kielc, decydujące znaczenie miały: całkowita niepalność (klasa A1), znakomite parametry cieplne oraz szybki montaż (płyty mocuje się do stropu na specjalną zaprawę, bez dodatkowego kołkowania).

Podczas szkolenia widać było, jak przy każdym kolejnym pasie układanych bloczków rośnie tempo pracy. Współdziałanie pracowników – przygotowującego zaprawę, nakładającego ją jednocześnie na trzy bloczki i przyklejającego bloczki do stropu – coraz bardziej przypominało taśmową pracę. Szkolenie odbyło się w Kielcach przy ul. Klonowej. Uczestniczyli w nim pracownicy firmy WOLBUD oraz wykonawcy z Kielc.

Zdjęcia oraz materiał filmowy ze szkolenia można zobaczyć na stronie http://budowane.pl/budownictwo_jednorodzinne/kielce___garaz_z_multipor

Wymierne korzyści z zastosowania produktów YTONG MULTIPOR do docieplenia stropów garaży podziemnych to:

* krótki czasu trwania prac, ponieważ montaż płyt YTONG MULTIPOR polega jedynie na ich doklejeniu do powierzchni stropu, bez konieczności kołkowania elementów
* ­dokładne pokrycie całej powierzchni stropu, w tym elementów wypukłych (belki, podciąg etc.), miejsc o skomplikowanych kształtach czy miejsc przebiegu przewodów elektrycznych – możliwe dzięki dużej łatwości obróbki bloczków YTONG MULTIPOR
* ­brak konieczności wykańczania powierzchni stropu tynkiem – płyty YTONG MULTIPOR zapewniają estetyczną, jasną i równą powierzchnię
* ­brak zagrożenia w razie pożaru – YTONG MULTIPOR jest materiałem niepalnym; w razie pożaru do atmosfery nie wydzielają się trujące gazy i nie występuje ryzyko pojawienia się płonących kropel
* ­zachowanie dobrych właściwości akustycznych, ponieważ YTONG MULTIPOR jest materiałem monolitycznym

A to już wiesz?  Jak Polacy finansują zakup nowego mieszkania?

YTONG MULTIPOR jest jednym z nowych, innowacyjnych produktów w ofercie firmy Xella Polska. Bloczki są wykonane z bardzo lekkiej odmiany autoklawizowanego betonu komórkowego i w połączeniu z bloczkami YTONG i blokami SILKA tworzą System 20cm PLUS. Bloczki YTONG MULTIPOR mają różnorodne zastosowanie, np.: jednorodne materiałowo, dwuwarstwowe ściany zewnętrzne; renowacje; stropy w połączeniu z płytami stropowymi YTONG; balkony, tarasy, dachy zielone, stropy garażowe; dachy płaskie i strome w połączeniu z płytami dachowymi YTONG.

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego, jak wykonać docieplenie garażu za pomocą produktów YTONG MULTIPOR:
http://www.media.xella.pl/PressOffice/PressKit.1198.po?category_id=1048
oraz do odwiedzenia nowej strony dedykowanej produktom YTONG MULTIPOR:
www.multipor.budowane.pl.

Więcej o materiale YTONG MULTIPOR:
http://www.media.xella.pl/pr/110391/energooszczednie-a-nawet-pasywnie-z-nowym-produktem-ytong-multipor
http://www.xella.pl/html/pol/pl/7318.php

###

Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.portalrolniczy.pl, www.miastonoca.budowane.pl,http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy