Budownictwo Wiadomości branżowe

Dekoral w gronie Najcenniejszych Polskich Marek

Dekoral ponownie znalazł się w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W kategorii produktów niespożywczych marka zajęła 17 miejsce, pokonując tym samym pozostałych

Dekoral ponownie znalazł się w Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek, opracowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W kategorii produktów niespożywczych marka zajęła 17 miejsce, pokonując tym samym pozostałych producentów farb.

 

W tegorocznej edycji Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek Dekoral potwierdził swą mocną pozycję w gronie najlepszych polskich brandów. W kategorii produktów niespożywczych (uwzględniającej także m.in. kosmetyki, AGD, wyposażenie wnętrz) flagowa marka PPG Deco Polska zdobyła doskonałe 17. miejsce.

Jak wynika z raportu „Rzeczpospolitej”, Dekoral należy także do czołówki najsilniejszych brandów w Polsce – w zestawieniu prezentującym silę wszystkich badanych marek zajął on 39. lokatę na 330 miejsc, co oznacza awans aż o 4 pozycje w stosunku do ubiegłego roku. Ponadto marka może poszczycić się świetną znajomością wśród polskich klientów – w rankingach „świadomość marek” oraz „priorytet w świadomości” zdobyła odpowiednio 26. oraz 14. miejsce. W praktyce oznacza to, że większości konsumentów nie tylko ją zna, ale już podczas wyboru farb od razu przychodzi im na myśl właśnie Dekoral. Podobnie bardzo wielu klientów wielokrotnie decyduje na zakup się produktów marki, a także poleca je swym znajomym (świadczą o tym 21. i 19. pozycja w rankingach „lojalność klientów” i „stopa referencji”). Nie mniej konsumentów uważa farby Dekoral za produkty, odznaczające się bardzo dobrą jakością oraz wysokim prestiżem (odpowiednio 18. i 22. lokata w zestawieniach „postrzegana jakość” oraz „prestiż”). Jak widać, tegoroczny ranking wyraźnie pokazuje, że Dekoral od lat pozostaje liderem na polskim rynku farb dekoracyjnych: Świetne wyniki Dekoral w najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” to dla nas oczywiście wielki powód do dumy i radości. Jednakże najważniejsze pozostają wyniki szczegółowe, pokazujące, że nasza marka jest nie tylko dobrze znana polskim klientom, ale także cieszy się ich zaufaniem, lojalnością oraz dobrą opinią – podsumowuje Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral.

Ranking Najcenniejszych Polskich Marek został opracowany przed redakcję dziennika „Rzeczpospolita” we współpracy z firmami Acropolis Advisory oraz AC Nielsen. W badaniu wzięło udział łącznie 330 marek.

A to już wiesz?  Stalowa wanna KOŁO Lito - tradycja zobowiązuje

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy