Wiadomości branżowe

Łazienka na błysk ? grzejniki chromowane

Biel to podstawowy kolor i wspólny mianownik dla wszystkich grzejników, ale i kolorowy grzejnik już dzisiaj nikogo nie dziwi. Dla tych, którzy chcieliby jeszcze inaczej zaaranżować swoją łazienkę, Instal-Projekt przygotował w swojej ofercie

Biel to podstawowy kolor i wspólny mianownik dla wszystkich grzejników, ale i kolorowy grzejnik już dzisiaj nikogo nie dziwi. Dla tych, którzy chcieliby jeszcze inaczej zaaranżować swoją łazienkę, Instal-Projekt przygotował w swojej ofercie wersje chromowane. Specjalnie dla miłośników metalicznego stylu.

Grzejniki chromowane to ciekawy pomysł aranżacyjny, który może znaleźć wiele zastosowań. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach, którym dodają szyku i połyskliwej elegancji. Dzięki błyszczącej, jednolitej powierzchni idealnie się komponują i świetnie uzupełniają wystrój, w którym znajdują się duże lustra. Nie należy zapominać również, że dzięki swojej chromowanej powłoce współgrają z armaturą łazienkową, która najczęściej występuje w chromowanej wersji.

Zastosowanie powłoki chromowanej w grzejnikach centralnego ogrzewania jest przedmiotem dyskusji wśród kupujących. Z jednej strony powłoka chromowana sprawia, że grzejnik zyskuje większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej jednak, dodatkowa powłoka galwaniczna wpływa na zmianę parametrów oddawania ciepła. Wydajność grzewcza grzejników chromowanych jest o 30% niższa, w stosunku do tych samych wersji grzejnika nie posiadających dodatkowej powłoki galwanicznej. Pamiętajmy jednak, ze wydajność grzewcza uzależniona jest od parametrów grzejnika ? im jest on większy, tym wyższą moc można uzyskać, dzięki czemu wybierając grzejnik w odpowiednim rozmiarze możemy zapewnić pomieszczeniu odpowiednią temperaturę, nie rezygnując z wybranego, chromowanego modelu. Należy wziąć również pod uwagę, że do wielu pomieszczeń, posiadających dodatkowe rozwiązania grzewcze np. ogrzewanie podłogowe, bądź po prostu nieduże rozmiary nie potrzebujemy maksymalnych mocy grzejników.

Grzejniki w wersji chromowanej Instal-Projektu zostały zaprojektowane tak, by zapewnić odpowiednią moc grzewczą, bez konieczności rezygnacji z wartości estetycznych i dodatkowej trwałości, jakie daje powłoka chromu. Modele Omega R i Stick zapewnią łazience komfort grzewczy i na pewno, obok utrzymywania optymalnej temperatury – dodadzą jej blasku.A to już wiesz?  Umowy przedwstępne hipotek pełne pułapek

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy