Wiadomości branżowe

Jedwabisty blask drewna – Drewnochron Lazura w ofercie marki Drewnochron

Naturalne piękno drewna połączone z jedwabistym blaskiem – taki efekt zapewnia Lazura, nowość w ofercie marki Drewnochron. Produkt, dbając o estetykę powierzchni, doskonale zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem warunków

Naturalne piękno drewna połączone z jedwabistym blaskiem – taki efekt zapewnia Lazura, nowość w ofercie marki Drewnochron. Produkt, dbając o estetykę powierzchni, doskonale zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Ekonomiczna Lazura do drewna to wiosenna nowość marki Drewnochron. W recepturze produktu po raz pierwszy wykorzystano nową technologię DuoPhase, wzmacniającą przyczepność do drewna i pozwalającą osiągnąć wyjątkową estetykę powierzchni. Nowa Lazura tworzy gładką, przejrzystą i jedwabistą powłokę o jednolitym wybarwieniu.

Dostępna jest w sześciu kolorach: palisander, mahoń afrykański, dąb rustykalny, tik, sona oraz biały kremowy. Lazura uwydatnia naturalny rysunek drewna i zapewnia wysoką trwałość koloru. Pomalowane nią drewno zyskuje ponadto odporność na działanie płynów spożywczych, takich jak kawa, herbata, alkohol i olej. Drewnochron Lazura chroni drewno przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Jej aplikacja jest łatwa, a wydajność przy jednej warstwie – zależenie od chłonności i gatunku drewna – wynosi do 12 m2/L (do 14 m2/L przy wymalowaniach renowacyjnych). Lazura przeznaczona jest do stosowania zarówno na zewnątrz (meble ogrodowe, drzwi, okna, bramy, ogrodzenia, boazerie zewnętrzne, podbitki dachowe, altanki, domki letniskowe), jak i wewnątrz pomieszczeń (meble, drzwi, okna, boazerie wewnętrzne, sufity, belki sufitowe).

Lazury to przejrzyste, a niekiedy nawet półtransparentne powłoki dekoracyje i ochronne. Podobnie jak najbliżej „spokrewnione” z nimi lakierobejce, doskonale nadają się do zabezpieczania najbardziej reprezentacyjnych powierzchni drewnianych. Efekt dekoracyjny lazury cechują jednak subtelniejszy połysk i barwa. W przypadku malowania nimi stolarki zewnętrznej, należy – podobnie jak z lakierobejcą – pamiętać o uprzednim zabezpieczeniu drewna impregnatem.

 

Drewnochron Lazura

  • rodzaj preparatu: dekoracyjno-ochronna lazura do drewna

  • przeznaczenie: do drewna na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń

  • wydajność: do 12 m2/L (do 14m2/L przy malowaniu renowacyjnym)

  • pojemność: 0,75 L

  • liczba warstw: 1 – 2

  • liczba kolorów gotowych: 6

  • potrzebne narzędzia malarskie: pędzel, natrysk

A to już wiesz?  Dom kompletny czyli urządzeni wokół jednej kolekcji

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy