Wiadomości branżowe

Dekoral Professional promuje polskich architektów i wspiera młode talenty

Już po raz trzeci w ramach projektu „Promujemy Polską Architekturę” odbędzie się konkurs dla studentów i absolwentów architektury oraz urbanistyki. Młodzi twórcy, korzystając z wiedzy Mecenasów Polskiej Architektury – w tym gronie m.in. marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, stworzą projekty obiektów w oparciu o zadane tematy konkursowe. Willa miejska, nowoczesne

Już po raz trzeci w ramach projektu ?Promujemy Polską Architekturę? odbędzie się konkurs dla studentów i absolwentów architektury oraz urbanistyki. Młodzi twórcy, korzystając z wiedzy Mecenasów Polskiej Architektury ? w tym gronie m.in. marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, stworzą projekty obiektów w oparciu o zadane tematy konkursowe.

Willa miejska, nowoczesne osiedle, funkcjonalna przestrzeń publiczna to trzy obszary, z którymi zmierzą się młodzi projektanci. Sprawdzą one nie tylko ich warsztat, ale także wyobraźnię architektoniczną i wrażliwość na estetykę krajobrazu polskich miast.

Dzień Młodego Architekta

Uczestnicy konkursu mają szansę zaprezentować rozwiązania dla każdego z tematów konkursowych, a więc mogą pokazać swoją wizję willi, osiedla i przestrzeni miejskiej. Nie mogą jednak przedstawić kilku prac na jeden temat. Zanim jednak młodzi architekci zaczną kreślić plany, wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w Dniu Młodego Architekta, który odbędzie się 18 maja w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami materiałowymi i technologicznymi proponowanymi przez wiodących przedstawicieli branży budowlanej i dekoratorskiej a zarazem Mecenasów Konkursu. Udział w warsztatach stanowi integralny element pracy nad projektem, ponieważ uczestnicy wykorzystują w nim produkty, jakie oferują Mecenasi, w tym Dekoral Professional i Sigma Coatings. Ogłoszenie Zwycięzców Konkursu, wręczenie nagród i prezentacja nagrodzonych projektów odbędzie się w Warszawie podczas Gali ?Buildera” – Builder Awards, planowanej na luty 2016 r.

Wsparcie rozwoju

Konkurs dla młodych architektów ma nie tylko promować nowe talenty, ale także wspierać ich rozwój. Łączna pula nagród pieniężnych wynosi 45 000 złotych. W każdej z trzech kategorii konkursowych zostaną wyłonione trzy nagrody główne.

I nagroda ? 7 000 zł

II nagroda ? 5 000 zł

III nagroda ? 3 000 zł

O przyznaniu nagród decydować będzie Kapituła Konkursu, w której skład wchodzą wybitni polscy architekci, przedstawiciele marek budowlanych oraz reprezentanci miesięcznika ?Builder?. Projekty zrealizowane w programie Autodesk Revit zostaną dodatkowo ocenione przez AEC Design (Autoryzowane Centrum Szkoleniowe i Certyfikacyjne Autodesk) i nagrodzone niemal dwutygodniowymi szkoleniami z programowania wizualnego w Dynamo lub z programu Autodesk Revit stopień II.

Ważne daty

18.05.2015 r. – Dzień Młodego Architekta – Warsztaty edukacyjne – Warszawa, Multikino Złote Tarasy.

30.06.2015 r. – Termin nadsyłania zgłoszeń.

30.10.2015 r. – Termin nadsyłania prac konkursowych.

14.12.2015 r. – Ogłoszenie nominacji do finału Konkursu podczas Gali TOPBuilder – Warszawa, SARP

15.01.2016 r. – Prezentacja prac Finalistów Konkursu przed Kapitułą – Warszawa, siedziba SARP.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Dekoral Professional. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy