Dom Mieszkanie

Bezpieczny dom

Aby był to zdrowy dom dla poszczególnych mieszkańców, musimy zastanowić się, czego potrzeba każdemu z nich. Jeśli w domu są maluchy ? na pewno potrzebne

Aby był to zdrowy dom dla poszczególnych mieszkańców, musimy zastanowić się, czego potrzeba każdemu z nich. Jeśli w domu są maluchy ? na pewno potrzebne jest bezpieczeństwo małych dzieci. W tym zakresie można zadbać o odpowiednie zabezpieczenia na otwieranych meblach w zasięgu dziecka. Szuflady z blokadami, szafki kuchenne, brak dostępu do ostrych przedmiotów kuchennych i innych niebezpiecznych rzeczy.

Kolejna sprawa, ważna dla wszystkich, dla małych i dla dużych ? bezpieczna podłoga. Podłoga w domu nie powinna być zbyt śliska. Jeśli już jest, musimy uważać. Jednak największe ryzyko poślizgnięcia się istnieje na mokrej podłodze w łazience. Warto dobrać do łazienki płytki antypoślizgowe lub stosować antypoślizgowe maty.

Wygodne schody. Zarówno te w domu jak i na zewnątrz domu. W przypadku mieszkania w bloku czy w kamienicy, zwykle mamy mieszkanie na jednym poziomie, więc kwestia wpływu na wygląd schodów zwykle nie dotyczy mieszkańców, jednak mogą mieć oni wpływ na ich bezpieczeństwo. Zawsze można rozmawiać o możliwości dodatkowych barierek czy antypoślizgowej nawierzchni.

Bezpieczny dom to taki dom, w którym można się swobodnie poruszać, bez szansy, ze spadnie ci coś na głowę. Warto unikać rozwiązań ryzykownych, czyli ciężkich płytek ceramicznych ponad głowami, ciężkich przedmiotów na wiszących szafkach z górnych jej granicach.

Bezpieczny dom to także kwestia bezpieczeństwa całości domu i jego mieszkańców przed intruzami. Czyli warto zainwestować w dobre drzwi i zamki antywłamaniowe. Można również kupić okna antywłamaniowe czy rolety antywłamaniowe.

Bezpieczny dom to dom funkcjonalny i zdrowy oraz wyposażony w zdrowe meble. Dla alergików ważne jest unikanie źródeł kurzu, czyli wszelkie dywany, chodniki, powinny być trzepane, odkurzane, a najlepiej w ogóle ich nie mieć w domu. Wtedy spokojnie na mokro można umyć podłogi, bez ryzyka, ze pod dywanem są całe plagi kurzu i żyjących w nim roztoczy. Dla alergików dobre są także meble skórzane lub ze skóry ekologicznej, zamiast szmacianych. Skórę ekologiczna czy zwykła można zawsze przetrzeć na mokro. Tymczasem w tych z materiału kurz wnika do środka i nie ma się go jak pozbyć.

A to już wiesz?  Dobry czas dla kupujących, ceny mieszkań spadają

Dom powinien być także wietrzony. Dobra wentylacja jest ważna. Jeśli jej nie ma, a mamy szczelne okna, pamiętajmy o wietrzeniu domu, zarówno latem jak i zimą. Lepiej nie dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni. Zwłaszcza należy dopilnować tego w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienki.

Bezpieczny dom ma być naprawdę bezpieczny dla jego mieszkańców i gości. Posiadając schody, warto je zabezpieczyć barierkami. Oczywiście, schody bez barierek są bardzo modne, jednak sprawdzą się raczej w domu, gdzie są sami dorośli lub starsze dzieci. Przy maluchach konieczne jest zamontowanie bezpiecznych barierek, i to takich, przez które dziecko nie może wypaść ani góra, ani dołem.
mks

hastagi na stronie:

#kamienista plaza dekoral

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy