Stan pod klucz

Rośnie popularność mieszkaniowych “gotowców”

Stan ?pod klucz? to rozwiązanie, na które osoby inwestujące w nowe mieszkanie decydują się coraz częściej. W modelu tym, w odróżnieniu od standardu deweloperskiego, który wymaga dodatkowego nakładu pracy, otrzymujemy całkowicie wykończone pomieszczenia, do których można się wprowadzić, przyjeżdżając jedynie z walizką.

Niektóre osoby już na samą myśl o pracach wykończeniowych dostają zawrotów głowy. Jest to bowiem zajęcie czasochłonne i do tego, nierzadko, wymagające stalowych nerwów – trzeba wybrać odpowiednich fachowców i zmieścić się w ich napiętym terminarzu, a także zrobić pokaźne zakupy. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest kupienie mieszkania ?pod klucz?. Wtedy to deweloper bierze na swoje barki wszystkie sprawy związane z wykończeniem pomieszczeń.

Kupując mieszkanie ?pod klucz?, otrzymujemy zazwyczaj w standardzie lokum z tzw. ?białym montażem?, czyli zamontowaną ceramiką sanitarną, a także z położonymi płytkami, panelami, zamontowanymi drzwiami wewnętrznymi i odmalowanymi ścianami. Reszta, a więc wyposażenie mieszkania w niezbędne sprzęty i urządzenie wnętrza, zależy od kupującego. Zdarza się jednak, że deweloper jest w stanie wyręczyć go także w tym zakresie.


? Nasi klienci dostają do wyboru cztery programy wykończenia. Dzięki temu każdy z nich może zdecydować na jakim poziomie zaawansowania chce odebrać mieszkanie. Jednym z nich jest program individual, w którym gwarantujemy kompleksowe wykończenie mieszkania wraz z aranżacją i doposażeniem wnętrza ? mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Dom, budującej m.in. osiedle Dolina Potęgowska w południowej dzielnicy Gdańska, gdzie kupujący mogą skorzystać z oferty mieszkań ?pod klucz?.

Wygoda i oszczędność czasu, to główne argumenty przemawiające za wyborem mieszkaniowych ?gotowców?. Są jeszcze jednak także inne pozytywne aspekty. Po pierwsze, w takim przypadku cała odpowiedzialność za wykończenie wnętrz spoczywa na deweloperze – nie musimy się więc martwić tym, że wynajęty fachowiec nie jest aż tak kompetentny, jak nam się na początku wydawało. Po drugie, w ogólnym rozrachunku, takie rozwiązanie okazuje się tańsze. Wpływ na to ma podatek VAT na materiały budowlane, który w przypadku osób fizycznych wynosi 23 proc., natomiast dla dewelopera, to tylko 8 proc. Ważny jest także ?pożyczkowy? punkt widzenia:

? W przypadku opcji ?pod klucz? wykończenie mieszkania można sfinansować z kredytu hipotecznego, gdyż jest to wtedy element ceny mieszkania ? wyjaśnia Magdalena Górzna-Jaromin.

Wybierając mieszkanie w standardzie ?pod klucz?, oprócz czasu oszczędzamy więc także i pieniądze, które można przeznaczyć np. na zasłużony urlop.

hastagi na stronie:

#stan pod klucz

Related posts

Top