Budownictwo Wiadomości branżowe

Roleta zamiast zazdrostek? Kuchnia nowoczesna

Kiedyś obowiązkowy element kuchennego okna, dziś coraz częściej wypierana przez inne rozwiązania. Chodzi oczywiście o zazdrostki i częsty kuchenny problem: nowoczesna kuchnia – praktycznie czy estetycznie? A może jedno i

Kiedyś obowiązkowy element kuchennego okna, dziś coraz częściej wypierana przez inne rozwiązania. Chodzi oczywiście o zazdrostki i częsty kuchenny problem: nowoczesna kuchnia – praktycznie czy estetycznie? A może jedno i drugie?

Zazdrostki w oknach to zwyczaj przeniesiony ze wsi do miasta. Kiedyś wieszano je w parterowych domach o nisko umieszczonych oknach, aby ciekawscy sąsiedzi nie zaglądali do izby. Ten zwyczaj w sposób naturalny przeniósł się do miasta – wszak przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Zwłaszcza to wyniesione z domu rodzinnego. Ale te małe firanki, umieszczone na rachitycznym pałąku w oknach z plastiku, nie są synonimem nowoczesnej kuchni. Przypatrzmy się dostępnym rozwiązaniom.

Firanki posiadają swój urok i kojarzą się z domowym, przytulnym wnętrzem. Dlatego ciągle są chętnie stosowanym rozwiązaniem w wielu mieszkaniach. Nie stwarzają jednak zbyt wielu możliwości aranżacyjnych, a wybór ich kolorów i faktury jest ograniczony. Dodatkowo firanki wymagają częstej i regularnej pielęgnacji: widać na nich zabrudzenia, szarzeją, zbierają zapachy i kurz. Mimo całego swojego uroku i naszych przyzwyczajeń nie są one najpraktyczniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o rozwiązania w kuchni.

Zamontowanie rolety w kuchennym oknie rozwiązuje większość problemów związanych z utrzymaniem czystości. Dodatkowo, dzięki jednolitej płaszczyźnie rolety zintegrowanej z oknem, wnętrze zyskuje więcej przestrzeni i uporządkowany wygląd. Wybór tkanin i wzorów na roletach stwarza możliwość dopasowania ich do każdego wystroju. W ofercie firmy Franc Gardiner znajduje się oferta rolet klasycznych o standardowych wymiarach oraz rolety z serii Microllo, które sprawdzają się w mniejszych oknach. Istnieje także możliwość stworzenia rolety na wymiar, dzięki czemu istnieje możliwość zamontowania rolety nawet w niestandardowym kuchennym oknie.

Rolety to nowoczesny i praktyczny sposób na regulację dopływu światła do wnętrza. Łatwa pielęgnacja i niewielka ilość zajmowanej przestrzeni czynią ją dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń kuchennych. Spore możliwości pojawiają się także w zakresie stylizacji – dzięki wyborowi odpowiedniego wzoru możemy nadać wnętrzu każdy styl: rustykalny, elegancki, delikatny, bądź ożywić je kolorem. Kuchnia domowa i rodzinna, elegancka czy designerska – wybór należy do nas. Może warto zastanowić się nad zmianą przyzwyczajeń i uwolnić się od rytualnego, przedświątecznego prania firanek?

A to już wiesz?  ENCYKLOPEDIA INŻYNIERII MORSKIEJ

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy