Budownictwo Wiadomości branżowe

Domalux Professional Poliuretan Aqua 2S przebadany w zakresie reakcji na ogień

6 marca 2012 roku w poznańskim Instytucie Technologii Drewna zakończone zostały badania reakcji na ogień lakieru Poliuretan Aqua 2S marki Domalux Professional. Zgodnie z normą EN 13501-1:2007 W ZAKRESIE REAKCJI NA OGIEŃ lakier uzyskał

6 marca 2012 roku w poznańskim Instytucie Technologii Drewna zakończone zostały badania reakcji na ogień lakieru Poliuretan Aqua 2S marki Domalux Professional. Zgodnie z normą EN 13501-1:2007 W ZAKRESIE REAKCJI NA OGIEŃ lakier uzyskał klasyfikację właściwości ogniowe Cfl, wydzielanie dymu s1. Testy przeprowadzono na parkiecie z litego drewna dębowego o grubości 22 mm. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień dotyczy obu wersji Poliuretanu Aqua 2S: połysku oraz półmatu w standardowej aplikacji (jedna warstwa lakieru podkładowego Domalux Professional Podkład Akrylowy Aqua i dwie warstwy lakieru Domalux Professional Poliuretan Aqua 2S).

Klasa reakcji na ogień lakieru ma znaczenie w przypadku lakierowania powierzchni w pomieszczeniach o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa, takich jak przedszkola, szkoły, szpitale, ciągi komunikacyjne będące jednocześnie drogami ewakuacji z budynku, itp.

Badanie przeprowadzono na parkiecie dębowym. Poliuretan Aqua 2S przeszedł, zatem testy na drewnie, które wykorzystywane jest w prawdziwych warunkach eksploatacyjnych. To gwarancja, że spełni swoją funkcję we właściwy sposób.

A to już wiesz?  Odbiór prac na budowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy